W sobotę, 19 marca w Kaliszu rozegrany został pierwszy turniej z cyklu "Cztery pory roku z szachami". Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: do lat 9 oraz do lat 14.

Ostrowskie Towarzystwo Szachowe reprezentowały Weronika i Wiktoria Dudzińskie, które grały w grupie do lat 9 oraz Dawid Lamek, grający w grupie do lat 14. Bardzo dobry występ zanotowała Wiktoria Dudzińska, która z wynikiem 5 punktów w sześciu partiach zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej, a trzecie miejsce wśród dziewcząt. Należy zaznaczyć, iż był to pierwszy turniej, w którym Wiktoria zdobyła większą ilość punktów i wyprzedziła swoją starszą oraz bardziej doświadczoną siostrę Weronikę, która w klasyfikacji dziewcząt uzyskała piątą lokatę. Równie dobrze spisał się Dawid Lamek, który podobnie jak Wiktoria uzyskał 5 punktów w sześciu partiach. Reprezentant OTSz zajął trzecie miejsce, uległ tylko Michałowi Wegnerowi - późniejszemu zwycięzcy całego spotkania. Kolejny turniej "Wiosna" rozegrany zostanie 23 kwietnia. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Kaliszu. Turniej sędziowali Malwina i Maciej Sroczyńscy.

Zawodnicy grający w grupie do lat 9. Po lewej stronie Wiktoria Dudzińska, po prawej stronie Weronika Dudzińska

Grupa do lat 14. Po lewej stronie Dawid Lamek

Stoją od lewej: Weronika Dudzińska, Zofia Filar, Wiktoria Dudzińska, Julia Skurniak oraz Zuzanna Solarek

Stoją od lewej: Dawid Lamek, Mieszko Krzeszewski oraz Michał Wegner