W niedzielę, 26 czerwca w Gądkowicach, odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz. W zawodach wzięło udział 49 uczestników. Ostrowskie Towarzystwo Szachowe reprezentowali: Paweł, Weronika i Wiktoria Dudzińscy, Piotr Maśliński, Stanisław i Nikodem Pabiszczak oraz Jakub Rosik. Nie zabrakło również zawodników z Gorzyc Wielkich: Łukasza Magdziaka oraz Arkadiusza Wronki.

Grano 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Uczestnicy rywalizowali w kategorii open oraz w kategorii junior, z dodatkowym podziałem na chłopców i dziewczynki.

Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął Paweł Dudziński przed Jarosławem Wieloszem oraz Stanisławem Pabiszczakiem. W grupie dziewcząt zwyciężyła Natalia Kecher, druga była Weronika Dudzińska a trzecia Oliwia Dyrczon. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Krzysztof Matela przed Mikołajem Nawrotem, trzeci był Błażej Grot. Organizatorem turnieju był UKS Skoczek Milicz, sędzią natomiast Andrzej Janas.