W dniu wczorajszym odbył się szósty i ostatni turniej z cyklu Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego w Szachach. Turnieje rozgrywane były od listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 11 oraz w Młodzieżowym Domu Kultury. W zawodach uczestniczyły dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych oraz przedszkoli z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.

W grupie najmłodszych zwyciężył z kompletem punktów Norbert Szymczak, uzyskując w ten sposób pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasował się Igor Majcher, który przed miesiącem zdobył brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski do lat 7 odbywających się w Kostrzynie. Trzeci był Jakub Pabiszczak

Zwycięzca turnieju - Norbert Szymczak

W starszej grupie bardzo dobrze zagrała Weronika Dudzińska, która z dorobkiem 5,5 punktu zajęła pierwsze miejsce w całym turnieju, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, iż w Mistrzostwach Ostrowa to również Weronika sięgnęła po najwyższy laur! Drugie miejsce zajął Dawid Lamek - 5 p., na trzecim miejscu uplasowała się Gabriela Pieczewska - 5 p.